Рівненський Інститут Київського університету права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Викладачі >> Андрійко Ольга Федорівна
Андрійко Ольга Федорівна
Доктор юридичних наук, професор, завідуюча кафедрою конституційного, адміністративного та фінансового права Київського університету права НАН України, заступник завідуючого відділом державно-правових проблем управління Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України

Народилася 28 січня 1945 р. у с. Воронькові Бориспільського р-ну Київської обл. у сім'ї селян.

У 1967 - 1972 рр. навчалася на юридичному факультеті Київського університету ім. Тараса Шевченка.

З 1972 р. навчалася в аспірантурі Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.

В 1976 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.

З 1976 р. й дотепер працює в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького: спочатку вона молодший, з 1986 р. - старший, а з 2000 р. - провідний науковий співробітник інституту.

З 1996 р. - завідувач кафедри адміністративного та фінансового права Київського університету права НАН України.

У 1999 р. О.Ф. Андрійко захистила докторську дисертацію «Організаційно-правові проблеми державного контролю у сфері виконавчої влади», а в 2004 р. рішенням ВАК України О.Ф. Андрійко присвоєне вчене звання професора.

Основну увагу у своїх дослідженнях О.Ф. Андрійко приділяє проблемам державного управління та адміністративного права. Вона є провідним фахівцем в Україні з проблем державного управління і, особливо, проблем організаційно-правового забезпечення державного контролю.

За період наукової діяльності О.Ф. Андрійко підготувала більш як 100 наукових праць, у тому числі кілька індивідуальних монографій, розділів у колективних монографіях і підручниках, зокрема «Правові питання автоматизації управління виробничим об'єднанням» (1979), «Контроль у демократичній державі: проблеми і тенденції» (1994), «Державне управління: теорія і практика» (1998), «Державний контроль у сфері виконавчої влади» (1999), «Виконавча влада і адміністративне право» (2002), «Державне управління: проблеми адміністративно-правової теорії та практики» (2003). «Адміністративне право України, Академічний курс (у двох томах) Том 1» (2004). Важливою подією в науковому житті стало видання в 2004 р. індивідуальної монографії О.Ф. Андрійко «Державний контроль в Україні: організаційно-правові засади» (К., Наукова думка, 2004).

О.Ф. Андрійко активно співпрацює з державними органами, надає науково-консультативну допомогу Комітетам Верховної Ради України, її постійно залучає до науково-експертних робіт Головне управління державної служби України.

Наукові розробки О.Ф. Андрійко були затребувані в ході підготовки Концепції адміністративної реформи в Україні. Вона бере активну участь у законопроектной роботі, зокрема у складі колективів розробників проектів Концепції реформи адміністративного права, Кодексу правил поведінки державного службовця, Адміністративно-процедурного кодексу України, Концепції системи законодавства України про державну службу, є автором наукової Концепції проекту закону про державний контроль у сфері діяльності органів виконавчої влади. Вагомі творчі здобутки О.Ф. Андрійко були відзначені: їй у складі групи авторів присуджено Премію імені Ярослава Мудрого за цикл монографічних праць з адміністративного права.

Службова адреса: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4. Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Тел. 278-58-53.

 


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Керуючий справами РІ КУП НАНУ: (0362) 62-05-89
Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62
Більше »

Випадкова фотографія

Оберіть зручний графік роботи бібліотеки Рівненського інституту КУП НАНУ

Оберіть зручний графік роботи бібліотеки