Рівненський Інститут Київського університету права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Студентство >> Події >> У рамках програми «Пізнай свій край» викладачі кафедри кримінального права та процесу та студенти груп Д-43, Д-44, Д-523 відвідали м. Канів
У рамках програми «Пізнай свій край» викладачі кафедри кримінального права та процесу та студенти груп Д-43, Д-44, Д-523 відвідали м. Канів
Свою Україну любіть,
Любіть її во время люте,
В останню тяжкую минуту,
За неї Господа моліть!

(Тарас Шевченко)
       У рамках програми «Пізнай свій край» викладачі кафедри кримінального права та процесу та студенти груп Д-43, Д-44, Д-523 відвідали національну святиню українського народу, місце поклоніння пам’яті видатного поета-пророка Тараса Григоровича Шевченка: Тарасову (Чернечу) гору, літературно-меморіальний музей та шевченківську хату, а також ознайомилися з м. Каневом.

       Новітня історія Чернечої гори розпочалася 22 травня 1861 року, коли на ній поховали Тараса Шевченка. З того часу цю гору перейменували на Тарасову. На могилі вивищується монумент Кобзаря. Викладачі та студенти поклали квіти до могили великого українського поета. Одразу ж за могилою поета розташований реконструйований Літературно-меморіальний музей Тараса Шевченка, який також відвідали викладачі та студенти. У його залах зібрані і з любов’ю впорядковані тисячі експонатів, котрі допомагають зрозуміти та розкрити життя та творчість великого поета. Крім музею і могили Кобзаря викладачі та студенти відвідали і шевченківську хату, де жив і працював над упорядкуванням фондів бібліотеки та музею один із хранителів останнього прихистку поета – Іван Ядловський. Від стежив за порядком на Чернечій горі майже півстоліття. Його поховали поряд із хатою. Однак будівля під жовтою стріхою не автентична. Оселю дослідника зруйнували, а на її місці звели цю, стилізовану. У другій кімнаті викладач Канівського двокласного училища Василь Гнилосиров разом із членами Київської старої громади створив Тарасову світлицю – перший народний музей поета.

       Пам'ять про Тараса Шевченка живе у роках, і кожен з нас може доторкнутися до його творчості. Він дорогий, близький нам своїм немеркнучим словом та своїми віршами, його слово звеличує красу боротьби і перемоги, виховує найкращі людські почуття, закликає до дружби і творчого співробітництва.
Він перший за свою любов
Тяжкі дістав кайдани,
Але до скону їй служив
Без зради, без омани.
Усе знесла й перемогла
Його любові сила.
Того великого вогню
І смерть не погасила
(Леся Українка «На роковини»)
 


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Керуючий справами:(0362) 62-05-89
Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62
Приймальна комісія: 098-894-12-70
facebook-logo-png-1722.png

Випадкова фотографія

Оберіть зручний графік роботи бібліотеки Рівненського інституту КУП НАНУ

Оберіть зручний графік роботи бібліотеки