Рівненський Інститут Київського університету права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> У Рівненський інститут КУП НАН України завітали «Янголи життя»
У Рівненський інститут КУП НАН України завітали «Янголи життя»
   До дня Конституції України у конференцзалі відбувся круглий стіл на тему «Запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі». Спікерами заходу виступили заступник начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України Оксана Сальчук, а також керівники ГО «Янголи життя» Ліана Диновська та Ірина Пашкевич.
 dsc_0329.jpg dsc_0330.jpg
dsc_0332.jpg
   Гостей представив директор Рівненського інституту КУП НАН України Володимир Якимчук. Зокрема, було наголошено на необхідності формуванню в суспільстві нетерпимого ставлення до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам. Саме на це спрямована робота правозахисниць ГО «Янголи життя», а саме: надання фахової підтримки та допомоги потерпілим від домашнього насильства; організація, розроблення й впровадження заходів, спрямованих на запобігання вчиненню кримінальних правопорушень, домашнього насильства. сприяння підвищенню рівня правової обізнаності громадян тощо. Зустріч відбулась за ініціативи кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін під керівництвом Олени Матвійчук.
dsc_0333.jpg
 dsc_0334.jpg dsc_0337.jpg

   Під час зустрічі Ліана Диновська обговорила зі студентами 1-го та 4-го курсів важливість небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей, усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини, а також навела алгоритм дій реагування на насильство, де кожен випадок має отримати належну увагу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
   Адвокат Ірина Пашкевич говорила про законодавчу базу протидії насильству: Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Указ Президента України від 21 вересня 2020 року № 398 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», а також повідомила перелік органів та установ, які виконують функції, пов’язані з проведенням заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
   Підсумовуючи, необхідно зазначити, що важливу роль у протидії насильству і захисті прав постраждалих відіграє підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства, розуміння суспільством непропорційного впливу домашнього насильства та насильства за ознакою статі на жінок і чоловіків, в тому числі на осіб з інвалідністю, вагітних жінок, дітей, недієздатних осіб, осіб похилого віку.


 

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Директор:(0362) 62-05-89
Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62
Приймальна комісія: 098-894-12-70