Рівненський Інститут Київського університету права

Головна >> Про нас >> Новини >> У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Вісбаденської школи бізнесу, голови Українсько-німецької спілки юристів Райнера Ведде
У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас професора Вісбаденської школи бізнесу, голови Українсько-німецької спілки юристів Райнера Ведде


          Ця зустріч актуально вписана у контекст освітнього менеджменту Київського університету права НАН України під егідою ректора, заслуженого юриста України Юрія Ладиславовича Бошицького. Численні майстер-класи у стінах інституту – це не тільки спроба розширити горизонти освітньо-правової діяльності, а передусім – забезпечення  живого контакту із представниками  модерних трансформацій європейської правової системи. «Для нас є особливо актуальною міжнародна співпраця  у науковій та освітній сферах. В умовах нових глобалізаційних викликів координація спільних проектів та програм означає освоєння життєво необхідної траєкторії розвитку», – підкреслив у вступному слові ректор, який також представив присутнім поважного гостя.
 masster_klass2.jpg masster_klass3.jpg        Аналізуючи особливості німецької правової системи та правового регулювання  господарських відносин Німеччини, професор Райнер Ведде  наголосив на тому, що формування корпоративного права є складовою частиною глобальної регулятивної реформи, яка активно відбувається нині у багатьох країнах світу. Її основною метою є спрощення умов здійснення підприємницької діяльності, створення законодавства, яке максимально сприятиме веденню як малого, так і великого бізнесу. Професор зауважив, що в Німеччині відсутня єдина кодифікація корпоративного права, а вагомий вплив має саме конституційне право. Важливе місце в регулюванні цієї сфери належить також Директивам ЄС та рішенням Європейського Суду. У цьому контексті Райнер Ведде розкрив механізм взаємного впливу законодавства ЄС та німецького права у сфері регулювання статусу господарських товариств, звернув увагу на розвиток професійних відносин між юристами України та Німеччини.
 master_klass.jpg


       Прикметно, що зустріч відбувалася у рамках діалогу. Зокрема, було відзначено, що процес формування корпоративного права в Україні     перебуває на стадії стихійного накопичення норм, їх взаємоузгодження та напрацювання єдиних підходів та механізмів у різних галузях законодавства. В Україні  донедавна можна було стверджувати відсутність не тільки концептуальних засад формування корпоративного законодавства, а й уявлення про корпоративне право як явище реальної дійсності.
        Саме тому зустріч з паном Райнером Ведде спонукала до глибокої професійної рефлексії. Цікавою для присутніх стала також розповідь про  систему юридичної освіти Німеччини.
         Важливим підсумком зустрічі стали окреслені у процесі діалогу можливі напрямки співпраці у сфері реалізації освітньо-наукових проектів.
masster_klass4.jpg masster_klass5.jpg
 

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Директор:(0362) 62-05-89
Приймальна комісія:
 067-360-89-95
  Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62