Рівненський Інститут Київського університету права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Про нас >> Новини >> Студенти 3 курсу Рівненського інституту КУП НАН України відвідали Рівненський науково-дослідний, експертно-криміналістичний центр МВС України
Студенти 3 курсу Рівненського інституту КУП НАН України відвідали Рівненський науково-дослідний, експертно-криміналістичний центр МВС України
    Студенти 3 курсу Рівненського інституту КУП НАН України та к.ю.н., доцент Денісова Г.В. відвідали Рівненський науково-дослідний, експертно-криміналістичний центр МВС України (далі – НДЕКЦ, Центр).
    Гостей привітно зустрів заступник директора Центру Вишняков В.В. Студентам був продемонстрований короткометражний фільм про будні судових експертів НДЕКЦ: виїзд на місце вчинення кримінального правопорушення, участь в проведенні слідчих (розшукових) дій по виявленню, фіксації та вилученню майбутніх об’єктів експертного дослідження. Затамувавши подих, студенти спостерігали за роботою співробітників НДЕКЦ на екрані.
1.jpg
 2.jpg  3.jpg
    Після перегляду кінофільму був проведений майстер-клас керівником сектору дактилоскопічних досліджень Юзик В.П. Вікторія Павлівна показала спецодяг для проведення дактилоскопічних досліджень і дозволила одягнути його. А огляд пляшки з-під спиртного, на якій були виявлені сліди пальців рук, їх фіксація, вилучення та сама процедура дослідження викликали щире захоплення у присутніх. В проведенні майстер-класу по дактилоскопічних дослідженнях також взяли участь та надали необхідні пояснення, відповіді на питання Токарець Т.Б. та Товстюк С.М. Кожен з студентів одержав дактокарту з об’єктом дослідження.
 4.jpg  5.jpg  6.jpg

    Працівники Центру ознайомили студентів з базою дактилоскопічного обліку і продемонстрували процес сканування відбитків пальців рук людини. За сканером дозволили попрацювати, з відповідним інструктажем, студенту Моісеєнко Артуру. Гості також дізналися, що сканування відбитків слідів особи проводять лише на пальці. Під час проведення майстер-класу студенти ознайомилися з фізичними та хімічними методами виявлення невидимих і мало видимих слідів, з видами порошків, які при цьому застосовуються.
 7.jpg  8.jpg  9.jpg

    Заняття в майстер-класі щодо трасологічних досліджень провів завідувач сектору Мушин Г.П. Він охарактеризував напрямки трасологічних досліджень: сліди низу взуття, сліди знарядь злому, сліди ніг людини в шкарпетках, замки, замикаючі механізми, пломби. Після кожної експертизи, зазначив Мушин Г.П., якщо сліди придатні, то вони поміщаються в базу трасологічного обліку. Цікаво було дізнатися, що в Чернівецькому НДЕКЦ є колекція слідів вушних раковин, що істотно полегшує розкриття квартирних крадіжок. Студентам було цікаво побачити процес виявлення сліду низу взуття та його вилучення на плівку. Мушин Г.П. також детально висвітлив існуючу в трасології класифікацію слідів за слідоутворюючим об’єктом, наголосив на особливостях упаковки предметів зі слідами та їхніх копій (зліпків) з тим, щоб виключити їх пошкодження під час транспортування. Упаковані об’єкти опечатують і підписують: хто, в якому кримінальному провадженні, в чиїй присутності здійснив вилучення.
    Далі студенти відвідали сектор балістичних досліджень. Завідувач сектором Печорін П.М. розповів, що цей сектор працює над питаннями встановлення типу вогнепальної зброї. Об’єкти досліджень: автомати, карабіни, травматичні патрони, саморобна вогнепальна зброя, нейтралізована вихолощена зброя, стріляні гільзи і кулі; холодна зброя: кинджали, ножі, арбалети, вивчаються також ситуаційні питання: звідки зроблений постріл, на якій відстані тощо. Після цього заняття продовжив співробітник Центру Попелюк О.В. Цікаво було дізнатися, що кожна гільза з досліджуваних обробляється в балістичному сканері і заганяється в балістичну базу. Студентів ознайомили із зразками зброї, розповіли про особливості мікрорельєфної зброї, різницю між мисливською та бойовою зброєю. Окремо було наголошено на дотриманні правил поводження з вогнепальною зброєю.
   Цікавим також було відвідання сектору вибухо-технічних та пожежо-технічних досліджень. Завідувач сектором Грицик Ю.О. продемонстрував колекцію вибухових речовин, гранат, мін, снарядів та ознайомив з правилами поведінки при виявленні таких предметів і обов’язковим повідомленням про них по телефону 102.
    В секторі дослідження наркотичних засобів, прекурсорів і отруйних речовин завідувач Ляшицький І.А. розповів, що перед початком хімічного дослідження речових доказів проводиться їх первинний огляд, фотографування, а упаковка відкривається під відеокамерою. В хімічній лабораторії здійснюється первинний огляд, зважування, прості хімічні реакції, а далі дослідження проводиться з використанням інструментальних методів в хроматографічній лабораторії: поділ речовин з метою встановлення кількості паливно-мастильних матеріалів, наркотичних засобів, отруйних речовин; по пожежах: встановлення причин займання, дослідження залишків продуктів горіння, а в лабораторії спектроскопічних газохроматичних досліджень визначається конкретна речовина і її кількість, особливо, коли надходять на дослідження нові і невідомі речовини. Інфрачервоний спектрометр дозволяє ідентифікувати фарби. Також проводиться експертиза спеціальних хімічних речовин, помічених на купюрах.
     Завідувач сектору біологічних досліджень Кузьміна О.В. ознайомила студентів з об’єктами дослідження цього сектору: кров, слюна, сперма, волосся людини і тварини, звідки воно походить, яким чином вилучено: вирвано чи випало, кому належить, а що до тварин – якому виду належить.
      З новими цікавими враженнями і з поповненим багажем теоретичних і практичних знань та щирою вдячністю директору Центру Цемчуку А.Г., заступнику директора Вишнякову В.В. і всім вищезгаданим співробітникам НДЕКЦ поверталися студенти на навчання в інститут.

 


Відеотур

Відеотур

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Керуючий справами:(0362) 62-05-89
Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62
Приймальна комісія: 098-894-12-70
facebook-logo-png-1722.png

Випадкова фотографія

Оберіть зручний графік роботи бібліотеки Рівненського інституту КУП НАНУ

Оберіть зручний графік роботи бібліотеки