Рівненський Інститут Київського університету права

Головна >> Про нас >> Новини >> КУП НАНУ провів науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» на базі Рівненського інституту КУП НАН України
КУП НАНУ провів науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» на базі Рівненського інституту КУП НАН України

     26 квітня 2012 р. Київський університет права НАН України провів науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» на базі Рівненського інституту КУП НАН України.
     Актуальність обраної проблематики для проведення науково-практичної конференції не викладає сумнівів, оскільки започатковані в державі соціально-економічні перетворення, правова, судова та адміністративна реформи мають базуватися на сучасних методологічних і теоретичних засадах державотворення та правотворення, тобто потребують наукового обґрунтування.

     У роботі конференції взяли участь представники навчальних закладів та установ, а також місцевої влади, зокрема Заступник Голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Володимирович Губанов, Начальник Управління освіти Рівненської облдержадміністрації Іван Васильович Вєтров, Керуючий справами виконавчого апарату Рівненської облради Микола Іванович Яцюк, професор права, випускник докторської програми Університету Мічігана, Університету Каліфорнії (США) Петро Річард Костів.

     З привітальним словом до учасників конференції на пленарному засіданні виступив ректор Київського університету права НАН України, професор, Заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький, що взаємодія освіти і науки є комплексним процесом, в якому університети традиційно відіграють провідну роль. При цьому навчальний процес і проведення наукових досліджень взаємопов’язані та забезпечують єдність засвоєння і передачі знань. Одним з головних принципів створення європейського освітнього простору є освіта, яка заснована на наукових дослідженнях. Обрана тематика науково-практичної конференції є гарною можливістю наукового диспуту для молодих вчених, під час проведення якого, доцільно обговорити проблеми правотворення в сучасній Україні, розробити науково та юридично обґрунтовані рекомендації щодо вдосконалення правової системи України. Для студентської молоді є чудова можливість набути нових знань, які нададуть можливість орієнтуватися не лише в глобальних процесах правового розвитку сучасного світу, але й в процесі інтеграції України до європейського правового простору.

     На адресу організаторів та учасників конференції надійшли листи привітання від Президента Національної академії наук України, академіка НАН України Б.Є.Патона, Голови Союзу юристів України, Президента Світового Конгресу українських юристів В.О.Євдокимова.

     До учасників конференції із словами вітання звернулися Заступник Голови Рівненської облдержадміністрації Олексій Володимирович Губанов та Начальник Управління освіти Рівненської облдержадміністрації Іван Васильович Вєтров, в яких зокрема зазначили, що на сучасному етапі Україна стоїть перед необхідністю проведення фундаментальних реформ в різних сферах, зокрема, політичній, соціальній, економічній, результатом яких має стати забезпечення оптимального функціонування суспільства та держави, зокрема, покращення соціальних стандартів, прискорення реалізації євроінтеграційних прагнень тощо. При цьому, особлива роль відводиться правотворчості, яка покликана максимально повно відповідати назрілим потребам суспільного розвитку, його об’єктивним закономірностям, бути науково обґрунтованою і використовувати досягнення юридичної науки. Відрадним є той факт, що проводячи таку конференцію на базі територіально відокремленого структурного підрозділу - Рівненського інституту, Київський університет права НАН України робить вагомий внесок у розвиток регіональної юридичної освіти та процес підготовки юристів для західного регіону.

     Робота науково-практичної конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» відбувалася у формі пленарного засідання та секційного засідання студентів і аспірантів, в дусі дискусій з поміркованою полемікою та великим зацікавленням як молодих вчених, так і студентської молоді.
     У наукових доповідях, проголошених на пленарному засіданні, піднімалися актуальні питання проблем сучасного право творення в Україні, зокрема «Адміністративна реформа та реформування адміністративно - територіального устрою України: проблеми та перспективи» (Корнева Т. В., к.ю.н., доцент); «Реформування інституту підсудності в новому Кримінально-процесуальному кодексі України» (Оверчук С. В., к.ю.н., завідувач кафедри Рівненського інституту КУП НАН України); «Вимагання хабара як підстава звільнення від кримінальної відповідальності» (Шолудько Б. А., доцент); «Роль національних установ із захисту і заохочення прав людини в системі конвенційних органів ООН» (Бурлак О. В., к.ю.н., доцент); «Проблеми комерціалізації об’єктів промислової власності» (Загрішева Н.В., старший викладач);

     Студентська молодь також активно долучилася до обговорення актуальних проблем право творення, зокрема з доповідями на пленарному засіданні виступили: «Про деякі зміни у застосуванні загальних та спеціальних строків позовної давності» (Ступчук Євгенія, студентка Рівненського інституту КУП НАН України. Науковий керівник – Маркевич М.І., старший викладач); «Концепція віртуальної інтернаціоналізації вищої освіти» (Либідь Віталія, студентка Київського університету права НАН України. Науковий керівник - Дей М.О., к.ю.н., доцент).

 


     За результатами роботи оргкомітет конференції визначив найкращі наукові доповіді учасників, які були нагородженні ДИПЛОМАМИ за науково-обґрунтоване дослідження актуальних проблем право творення на сучасному етапі. Дипломи переможцям вручили ректор університету професор Юрій Ладиславович Бошицький та почесний гість конференції Керуючий справами виконавчого апарату Рівненської облради Микола Іванович Яцюк.
 

    ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні», відбулася на високому організаційному та науковому рівні. Обрана тема науково-практичної конференції послугувала плідним підґрунтям для обміну думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з актуальністю піднятих питань за результатами конференції буде опублікована збірка матеріалів тез та доповідей учасників конференції.
     Обмін досвідом, думками, аналіз процесів державотворення та правотворення, які характерні для сьогодення країни, дали можливість присутнім на ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні» напрацювати та схвалити рекомендації.
Оргкомітет конференції

 

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Директор:(0362) 62-05-89
Приймальна комісія:
 067-360-89-95
  Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62