Рівненський Інститут Київського університету права

Головна >> Про нас >> Новини >> У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас керівника відділу сертифікації захисту даних Національного органу по захисту даних і свободи інформації апарату президента Угорщини Аттіли Кішш
У РІ КУП НАНУ відбувся майстер-клас керівника відділу сертифікації захисту даних Національного органу по захисту даних і свободи інформації апарату президента Угорщини Аттіли Кішш
        Поважний гість у складі делегації КУП НАН України прибув на запрошення ректора професора Юрія Бошицького, міжнародні ініціативи якого засвідчують  пошук адекватних шляхів  розвитку демократії в Україні та потребу узгодження норм українського законодавства з відповідними регуляторними актами ЄС. Відкрив захід директор РІ КУП НАНУ Володимир Якимчук.
dsc_3968.jpg
    dsc_3976.jpg
     dsc_3972.jpg

       Темою майстер-класу було оголошено «Сучасні проблеми охорони персональних даних  в Угорщині та країнах Європи». Доповідач відстежив  історичну еволюцію нормативного механізму про захист персональних даних на європейському континенті, підкресливши, що принципи,  які були зафіксовані у Європейській конвенції про захист прав і основних свобод, отримали свій розвиток у спеціальних нормах Конвенції Ради Європи про захист прав фізичних осіб щодо автоматизованої обробки персональних даних. Згодом у Директиві Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу про захист прав приватних осіб щодо обробки персональних даних та про вільний рух таких даних були закладені основи загальноєвропейської системи захисту персональних даних, а перший у світі спеціальний Закон про захист персональних даних був прийнятий у Німеччині. До цього подібні закони не існували. І тільки  за останні тридцять років  більш ніж у двадцяти європейських державах були прийняті нормативні акти щодо захисту персональних даних, у яких закріплені реальні механізми їх правового регулювання.
dsc_3978.jpg
    dsc_3984.jpg
    dsc_3989.jpg

           У процесі дискусії ішлося про стрімкий технічний розвиток та інтеграцію різних технологій, що породжує небезпеку несанкціонованого і безконтрольного використання персональних даних, наслідки якого можуть завдати шкоди людині чи суспільству в цілому. Ці та інші проблеми викликали особливе пожвавлення серед студентів, які усвідомили доцільність вивчення означеної проблематики.
dsc_3950.jpg
  dsc_3951.jpg
  dsc_3961.jpg
   dsc_3962.jpg  

         Резюмуючи сказане, Аттіла Кішш підкреслив, що динамічні зміни у сучасному інформаційному просторі викликають необхідність пошуку і вибору комплексних підходів у наукових дослідженнях з погляду узгодження українського законодавства з відповідними директивами  Європейського Союзу.
         Органічною складовою майстер-класу стала презентація викладача кафедри міжнародного права та  порівняльного правознавства КУП НАНУ Тамари Кортункової.
dsc_4001.jpg
                      img-1034d7dd8133ded5ff5d8932941815d2-v.jpg

        Гостям інституту була запропонована цікава екскурсійна програма:  вони відвідали одне з найбільш романтичних місць у Рівному ‒ «Лебединку», а також побували на фабриці «Бурштин», де представлена розмаїта палітра виробів із сонячного каменю. Тепло бурштинового світла та незабутні враження ще довго зігріватимуть їхні серця.

 

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Директор:(0362) 62-05-89
Приймальна комісія:
 067-360-89-95
  Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62