Рівненський Інститут Київського університету права

  • Ukrainian
  • English
Головна >> Майстер-клас >> В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора юридичних наук, професора Шишки Романа Богдановича
В КУП НАНУ відбувся майстер-клас доктора юридичних наук, професора Шишки Романа Богдановича
     27 жовтня 2010 р. у Київському університеті права НАН України в рамках реалізації концепції майстер-класів, була проведена лекція доктором юридичних наук, професором Шишкою Романом Богдановичем на тему «Наука і правове регулювання наукової діяльності».

      Студентам цікаво було дізнатися, що юридична наука – одна з найстаріших суспільних наук. Історичне виникнення юридичної науки пов'язане з виникненням та розвитком права. Перші системні відомості про державу та право викладені у працях визначних мислителів Стародавньої Греції – Платона та Арістотеля. Значний внесок у розвиток юридичної науки зробили юристи Стародавнього Риму, які визначили правові поняття і конструкції. З того часу юридична наука має велике значення в житті суспільства, що проявляється в її функціях, тобто основних напрямках впливу на суспільне життя. Шишка Р.Б. наголосив, що найбільш потужною є так звана вузівська наука де сконцентрована значна частина наукового потенціалу України. При тому відповідно до Положення про Міністерство освіти і науки України від 19 грудня 2006 р. МОН є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, наукової і науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності.

      Професор Шишка Р.Б. сформулював основні тенденції розвитку юридичної науки:
• подолання схоластичності, тобто суперечок, які не мають наукового і практичного значення;
• забезпечення відповідності науки вимогам практики, тобто наука повинна, по-перше, допомагати розв'язувати основні проблеми практики, по-друге – передбачати шляхи реалізації результатів наукових досліджень;
• підвищення рівня об'єктивності наукових досліджень;
• підвищення рівня обґрунтованості наукових досліджень.
      У цілому, проблеми розвитку юридичної освіти і науки викликали жваву дискусію серед студентів, тому сподіваємося, що майстер-класи професора Шишки Р.Б. стануть доброю традицією Університету.
 

Контакти

Поштова адреса:
33028, м. Рівне, вул. Короленка, 5
Електрона адреса:
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script
Телефон для довідок:
Директор:(0362) 62-05-89
Навчальна частина: (0362) 62-04-48
Загальний відділ: (0362) 62-04-62
Приймальна комісія: 098-894-12-70